Horyzontalny Punkt Kontaktowy będzie działał na PK

NCBR rozstrzygnęło I nabór na Horyzontalne Punkty Kontaktowe (HPK). Będą one wspierać uczestnictwo polskich podmiotów w PR UE Horyzont Europa w zakresie aspektów horyzontalnych.

HPK, jako samodzielne podmioty lub w zaproponowanych konsorcjach, działać będą w 6 makroregionach Polski. Zwycięzcami naboru są wnioskodawcy, których wnioski po ocenie merytorycznej otrzymały największą liczbę punktów spośród wniosków złożonych w danym makroregionie: Politechnika Krakowska (Polska Południowo-Wschodnia), Politechnika Śląska (Polska Południowo-Zachodnia), Politechnika Gdańska (Polska Północna), Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (Polska Zachodnia), Uniwersytet Łódzki (Polska Centralna) oraz Instytut Agrofizyki PAN (Polska Wschodnia). – PK obsłuży uczelnie w woj. małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim przez 6 lat 2022-2027. Nad wnioskiem pracował zespól pod przewodnictwem Anny Armuły, kierownik zespołu ds. projektów ramowych w Centrum Transferu Technologii PK – informuje dyrektor CTT PK Jacek Kasz.