Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
reforma@pk.edu.pl

Będą inwestycje w infrastrukturę informatyczną uczelni

Będą inwestycje w infrastrukturę informatyczną uczelni

Inwestycje w infrastrukturę informatyczną Kampusu Czyżyny PK zostały przyśpieszone – poinformował na łamach listopadowego numeru miesięcznika „Nasza Politechnika” rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz.

– Coraz większe wymagania wobec uczelnianej sieci komputerowej (UCK), związane m.in. z jej większym obciążeniem zdalnym kształceniem i prowadzeniem zaawansowanych prac badawczych, skłoniły nas do przyśpieszenia prac nad infrastrukturą informatyczną Kampusu PK w Czyżynach – wyjaśnił rektor PK. – Zdecydowaliśmy o przeznaczeniu 1,8 mln zł (1,35 mln z budżetu uczelni i 450 tys. zł ze środków WM) na wykonanie części szkieletu światłowodowego wraz z oprzyrządowaniem oraz wyposażenie budynków J i K Wydziału Mechanicznego w sieć i nowoczesne urządzenia informatyczne. Działania te wymagały wykonania zamiennego projektu budowlanego i wykonawczego prac termomodernizacyjnych rozpoczętych w Czyżynach, uwzględniającego już potrzeby obecnych i nowych użytkowników tamtejszej sieci komputerowej. Mamy nadzieję, że rozwiążemy tak pojawiające się coraz częściej problemy z dostępem do Internetu i poczty elektronicznej w Czyżynach. Decyzja władz uczelni o podjęciu prac w trybie pilnym zapadła po konsultacjach z udziałem specjalistów Działów Informatyzacji oraz Inwestycji i Remontów, władz WM oraz przy pozytywniej opinii powołanego w ostatnim czasie pełnomocnika rektora ds. informatyzacji uczelni i współpracy z ACK Cyfronet.

Obecnie, w związku z dynamicznie rosnącymi potrzebami, społeczności uczelni aktualizowana jest strategia informatyzacji PK.