Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
reforma@pk.edu.pl

Pierwsze posiedzenie Senatu PK kadencji 2020-2024

Pierwsze posiedzenie Senatu PK kadencji 2020-2024

Pierwsze posiedzenie Senatu Politechniki Krakowskiej kadencji 2020-2024 odbyło się w środę, 23 września 2020 r. w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym Działownia. Poprowadził je nowy rektor PK prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz. – Liczę na partycypację społeczności uczelni w zarządzaniu nią. Uważam, że rektor ma misję i odpowiedzialność, a nie władzę – mówił o wizji swojej kadencji. W programie posiedzenia było m.in.: opiniowanie wniosków profesorskich, kandydatur na dziekana WIiTCh oraz dyrektora MCBE, opiniowanie powołania Centrum Doskonalenia Badań Naukowych PK oraz jego dyrektora, powołanie komisji senackich oraz Komisji Dyscyplinarnej. Kanclerz PK Leszek Bednarz przedstawił środki bezpieczeństwach podjęte na PK przed inauguracją roku akademickiego w czasie trwającej wciąż pandemii.

Witając nowych senatorów i dziękując za zaufanie i wybór na fotel rektora PK prof. Białkiewicz podkreślił: – Mówi się, że nowa ustawa o szkolnictwie wyższym daje rektorowi większą władzę. Nie zgadzam się z tym. Uważam, że rektor ma misję i odpowiedzialność, a nie władzę. Liczę na partycypację społeczności uczelni w zarządzaniu nią. 

Z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemicznego wrześniowe posiedzenie Senatu PK nowej kadencji odbyło się w gronie ograniczonym do statutowego składu Senatu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Więcej informacjiw Serwisie Informacyjnym Pracowników