Senat PK rekomenduje kandydatów do Rady Doskonałości Naukowej

12 kwietnia 2019 r. rozpoczną się elektroniczne wybory do Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ, którego ustanowienie związane jest z trwającą reformą szkolnictwa wyższego w Polsce. Senat PK pozytywnie zaopiniował kandydatury pracowników naukowych PK i innych ośrodków  na członków Rady Doskonałości Naukowej pierwszej kadencji. Na rekomendowanej liście znalazło się 12 naukowców.

Rada Doskonałości Naukowej zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułu w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi, ma dbać o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN) rozpocznie się 1 czerwca 2019 r., potrwa do 31 grudnia 2023 r. Skład RDN ustalany będzie w wyborach, w których udział wziąć mogą wszystkie osoby posiadające stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Do rady wejdzie po 3 przedstawicieli każdej dyscypliny. Wybory do Rady  odbywają się poprzez elektroniczny system wyborczy, dostępny pod adresem: radon.opi.org.pl. Głosowanie odbywa od 12 do 30 kwietnia.

Na lutowym posiedzeniu Senat PK pozytywnie zaopiniował kandydatury pracowników naukowych z PK i innych ośrodków na członków Rady Doskonałości Naukowej. Rekomendacje Senatu PK w poszczególnych dyscyplinach uzyskali:

– w dyscyplinie Architektura i urbanistyka:

• prof. dr hab. inż. arch. Wojciech Bonenberg (Wydział Architektury, Politechnika Poznańska)
  • prof. dr hab. inż. arch. Małgorzata Chorowska (Wydział Architektury, Politechnika Wrocławska)
  • dr hab. inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak (Wydział Architektury, Politechnika Krakowska)

– w dyscyplinie Automatyka, elektronika i elektrotechnika:

• dr hab. inż. Janusz Gołdasz, prof PK (Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej, Politechnika Krakowska)

– w dyscyplinie Inżynieria lądowa i transport:

• prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak ( Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska)

– w dyscyplinie Inżynieria chemiczna:

• prof. dr hab. inż. Katarzyna Chojnacka ( Wydział Chemiczny, Politechnika Wrocławska)

– w dyscyplinie Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka: