Nowa dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PK

Dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK została nową dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej. Zarządzenie w tej sprawie wydał rektor PK po przeprowadzeniu procedur wyborczych na WIL.

Dr hab. inż. Lucyna Domagała, prof. PK to absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, specjalności Konstrukcje Budowlane. Po ukończeniu studiów doktoranckich od 1997 r. zatrudniona w Katedrze Inżynierii Materiałów Budowlanych. Członek Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budowlanych, członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (KT 274 ds. betonu); członek Komisji Budownictwa Oddział Kraków Polskiej Akademii Nauk. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim z przedmiotów związanych z technologią betonu, technologią prefabrykacji, materiałami budowlanymi oraz budownictwem ogólnym. Obszar jej zainteresowań naukowo – badawczych dotyczy przede wszystkim technologii materiałów budowlanych, w szczególności konstrukcyjnych betonów lekkich. Obejmuje również wiele innych zagadnień z dziedziny budownictwa, m.in. związanych z kontrolą jakości betonu, technologią prefabrykacji, normalizacją oraz rewaloryzacją obiektów zabytkowych. Uczestniczy w projektach naukowych oraz badaniach i ekspertyzach dla przemysłu. Jest autorką i współautorką ponad 90 publikacji naukowych. Za osiągnięcia naukowe otrzymała nagrodę im. Wacława Żenczykowskiego.

Nową prodziekan WIL – od 19 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r. – została dr hab. inż. Dorota Jasińska, prof. PK. Zastąpiła Lucynę Domagałę. Prof. Jasińska w poprzedniej kadencji zasiadała już w Kolegium Dziekańskim WIL, a po zakończeniu kadencji pełniła funkcję koordynatora ds. ewaluacji i Programu Erasmus+.