Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
reforma@pk.edu.pl

Rektor PK w wywiadzie dla „Naszej Politechniki”: Najważniejsza jest ewaluacja

Rektor PK w wywiadzie dla „Naszej Politechniki”: Najważniejsza jest ewaluacja

Dziś najważniejsza jest ewaluacja, zapowiedziana na rok 2022. Politechnika Krakowska będzie ewaluowana w ośmiu dyscyplinach wiodących, przypisanych do ośmiu wydziałów. Na jakim etapie jest nasza uczelnia? Widać duży postęp – mówi przed inauguracją nowego roku akademickiego rektor PK prof. Andrzej Białkiewicz w wywiadzie dla „Naszej Politechniki”.

W wywiadzie pt. „Doświadczenia czasu pandemii” prof. dr. hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz podkreśla, że naukowy postęp na PK jest widoczny szczególnie w obrębie tych dyscyplin, w których poziom działalności naukowej pozostawiał sporo do życzenia. – Również w ramach dyscyplin, w których byliśmy na średnim poziomie, mamy znaczące osiągnięcia. W zasadzie nie ma na PK ani jednej dyscypliny, w której nie nastąpiłaby wyraźna poprawa. Podobne procesy zachodzą na innych uczelniach – mówi rektor PK.

W wywiadzie ocenia przygotowanie PK do ewaluacji oraz działalność Centrum Doskonalenia Badań Naukowych, przedstawia doświadczenia z działalności uczelni, w tym szczególnie kształcenia zdalnego w czasie pandemii. Wśród trudności wskazuje na postpandemiczne pozytywy.

Więcej we wrześniowym wydaniu Naszej Politechniki